Skip to main content

Ajankohtaista

24/02/2026

Kesätöitä tarjolla – hakuaikaa 29.3. saakka

Kesäduuni OP:n piikkiin -kampanja mahdollistaa meille kesätyöpaikan – ja lisäksi palkkaamme nuoria myös omalla rahoituksella!

Etsimme kesätyöntekijöitä apuohjaajiksi lasten ja nuorten pesiskerhoihin sekä uuteen erityislasten soveltavan pesiksen ryhmään. Lisäksi tarjoamme työtä ottelutapahtumissa mm. kioskitehtävissä.

Mikäli sinulta löytyy osaamista some- ja markkinointitehtävissä, kesätyö voi sisältää myös tähän liittyviä tehtäviä. Tämä on hieno tilaisuus oppia uutta ja kehittää omia taitoja seuratoiminnan parissa!

Mitä odotamme?

🔸 Olet rohkea, vastuullinen ja oma-aloitteinen
🔸 Tulet toimeen lasten kanssa
🔸 Olet valmis tarttumaan erilaisiin tehtäviin
🔸 Aiempi kokemus pesäpallosta tai ohjaustyöstä on plussaa, mutta ei välttämätöntä

Työaika ja hakeminen:

🔸 Työ sijoittuu touko-syyskuulle 2026 (sovitaan tarkemmin erikseen)
🔸 Hakuaika päättyy su 29.3.2026
🔸 Lähetä vapaamuotoinen hakemuksesi Janne Katajamäelle osoitteeseen puheenjohtaja@mailajuniorit.fi

Kiinnostuitko? Vinkkejä hakemuksen laatimiseen ja lisätietoa OP:n kampanjasta löydät Länsi-Suomen Osuuspankin kampanjasivulta.

OP Länsi-Suomen tuella palkkaamme yhden 14–19-vuotiaan nuoren (hakijan tulee olla vuonna 2026 vähintään 14 vuotta täyttävä ja enintään 19-vuotias). Lisäksi tarjoamme kesätöitä useammalle hakijalle seuran omalla rahoituksella. Hae siis rohkeasti mukaan!


Viimeisimmät uutiset