Ajankohtaista
Kesätöitä tarjolla – hakuaikaa 29.3. saakka
Kesäduuni OP:n piikkiin -kampanja mahdollistaa meille kesätyöpaikan – ja lisäksi palkkaamme nuoria myös omalla rahoituksella!
Etsimme kesätyöntekijöitä apuohjaajiksi lasten ja nuorten pesiskerhoihin sekä uuteen erityislasten soveltavan pesiksen ryhmään. Lisäksi tarjoamme työtä ottelutapahtumissa mm. kioskitehtävissä.
Mikäli sinulta löytyy osaamista some- ja markkinointitehtävissä, kesätyö voi sisältää myös tähän liittyviä tehtäviä. Tämä on hieno tilaisuus oppia uutta ja kehittää omia taitoja seuratoiminnan parissa!
Mitä odotamme?
🔸 Olet rohkea, vastuullinen ja oma-aloitteinen
🔸 Tulet toimeen lasten kanssa
🔸 Olet valmis tarttumaan erilaisiin tehtäviin
🔸 Aiempi kokemus pesäpallosta tai ohjaustyöstä on plussaa, mutta ei välttämätöntä
Työaika ja hakeminen:
🔸 Työ sijoittuu touko-syyskuulle 2026 (sovitaan tarkemmin erikseen)
🔸 Hakuaika päättyy su 29.3.2026❗
🔸 Lähetä vapaamuotoinen hakemuksesi Janne Katajamäelle osoitteeseen puheenjohtaja@mailajuniorit.fi
Kiinnostuitko? Vinkkejä hakemuksen laatimiseen ja lisätietoa OP:n kampanjasta löydät Länsi-Suomen Osuuspankin kampanjasivulta.
OP Länsi-Suomen tuella palkkaamme yhden 14–19-vuotiaan nuoren (hakijan tulee olla vuonna 2026 vähintään 14 vuotta täyttävä ja enintään 19-vuotias). Lisäksi tarjoamme kesätöitä useammalle hakijalle seuran omalla rahoituksella. Hae siis rohkeasti mukaan!




